O mně

Floresco v latině znamená vzkvétat neboli rozvíjet se, a to je pro mě více než výstižné.


Portrét

Šárka Pleskačová Zajíčková,

mistr florista

majitelka

 Tvořím pro vás trvanlivé dekorace. Cením si na nich, že nejsou pomíjivé a dělají radost dlouho. Každá přenáší kousek z mé říše fantazie, snů a ticha.

Šárka

Říše fantazie mě přitahovala odjakživa, vše spělo k tomu, aby mě pohltil úžasný "květinový svět"

Už od narození velmi špatně slyším. A protože je pro mě fungování v realitě velmi náročné, začala jsem vplouvat do světa fantazie.

Své dětství jsem trávila v knihách a nasávala atmosféru různých světů. Knižní výlety se prolínaly s chvílemi trávenými v přírodě, která mě okouzlovala svojí nádherou. Spoustu času jsem věnovala kreslení.

Při volbě povolání opět sehrál velkou roli můj handicap. Sešla se speciální komise, která hodnotila mé slabé a silné stránky, a k mému nadšení vzešel návrh několika kreativních oborů. Vybrala jsem si úžasný svět květin.

Když jsem se naučila řemeslo, odhodlala jsem se k velkému kroku a založila jsem Floresco. Několik let to byla jen malá dílna, poté přišel velký okamžik, kdy jsme společně s mým životním partnerem otevřeli vysněné květinářství v centru Prahy v Biskupské ulici.

Krámek vzkvétal, ale nastalo nelehké a smutné období, partner onemocněl a do roka zemřel. Právě jsme stavěli dům a pomýšleli na svatbu. Všechno bylo tak neskutečné! Tolik smutku a beznaděje.

Zvládala jsem fungovat jen díky květinovému obchůdku. Vzkazy na druhý břeh se pro mě rázem staly velmi osobní záležitostí. Pomohly mi zvládnout zdrcující ztrátu partnera a nakonec mě dovedly do roviny vděčnosti za společně strávený čas.

Právě kvůli této události se umím vcítit a rozumím tomu, co očekáváte od vzpomínkových dekorací. Postupně se staly mojí specialitou. 

Život mi poté přinesl i radostnější okamžiky. Potkala jsem muže, který se stal i mým manželem. Narodily se nám dvě úžasné děti, a protože je pro mě rodina velmi důležitá, rozhodla jsem se po 12 letech zavřít obchod a věnovat se tvorbě trvanlivých dekorací z pohodlí domácí dílny.

Všechny dekorace vytvářím s poselstvím lásky, citu a harmonie. Každá z nich k vám přenese kousek z mé říše fantazie, snů a ticha. Ať už je to vzkaz na onen svět či vytvoření jedinečné atmosféry Vánoc, vždy se dotknou srdce a pohladí po duši.
...............................................................................................................................................

"Věřím, že fantazie je silnější než vědění.

Že mýty mají větší moc než historie.

Že sny jsou mocnější než skutečnost.

Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.

 Že smích je jediným lékem na zármutek.

A věřím, že láska je silnější, než smrt."

Robert Fulghum