O Florescu

Floresco v latině znamená vzkvétat neboli rozvíjet se, a to je pro mě více než výstižné.


Šárka Pleskačová nyní Zajíčková, mistr florista

majitelka

portret sarkadiplom mistr florista

Miluji floristiku! Dává mi možnost žít v úžasném "květinovém světě" a denně se nechávám okouzlovat krásou květin. Možná právě můj zdravotní handicap v podobě 50% nedoslýchavosti má vliv na kreativní tvorbu a výjimečné nadání v tomto oboru.

Věnuji moře času průběžnému vzdělávání, protože floristika je obor s dynamickým vývojem, stejně jako další umělecké obory. Sleduji interiérové a módní trendy, studuji zahraniční odbornou literaturu a navštěvuji odborné semináře. Zcela se ztotožňuji s definicí, že florista se pohybuje na rozhraní řemesla a umění.

To vše mě dovedlo až k nejvyššímu možnému vzdělání v oboru. V červnu 2018 jsem úspěšně složila zkoušky na Mistrovské floristické škole v Hradci Králové a získala oprávnění používat titul Mistr florista. Pro vás zákazníky to znamená, že ovládám řemeslo na nejvyšší úrovni a v souladu s estetickými zákonitostmi. Navrhuji a vyrábím dekorace, tak aby se stylově hodily k dané příležitosti či interiéru nebo exteriéru. Rozhodně mě nezaskočí požadavek na svatební či naopak smuteční výzdobu, bytové či firemní dekorace. Ať už z živých nebo trvanlivých (umělých, sušených) květin, pro všechny oblasti platí estetické zákonitosti stejně.

V květnu 2019 jsem věnovala trochu energie a času Mistrovství floristů České republiky a umístila jsem se na druhém místě.

V eshopu navrhuji a vyrábím všechny květinové dekorace osobně. Zajišťuji vše od nákupu materiálu, až po výrobu a expedici dekorací. Garantuji to, na čem si Floresco dlouhé roky zakládá, mimořádně vysokou kvalitu vazby.

V oboru pracuji od roku 1992. Praxi jsem získávala v Praze v Hotelu Olympic, Hotelu Hilton, Hotelu Renaissance. Z květinářství jsem pak měla tu čest pracovat ve Studiu paní Bubeníčkové, poté ve Studiu Variace v Jindřišské ulici, kde jsem udávala styl vazby a zaškolovala ostatní personál. V roce 1998 jsem založila Floresco. Kamennou prodejnu v centru Prahy v Biskupské ulici jsem provozovala od roku 2003 do roku 2015. A protože se mi narodily dvě děti (2009, 2015), rozhodla jsem se nyní věnovat "pouze" eshopu a výrobě na zakázku.

Největší odměnou je pro mě radost zákazníků z dekorací a bezchybný chod eshopu.

certfikat veneccertfikat prostorovacertfikat stulcertfikat svatebnicertfikat sesazovanaosvedceni o vykonani zkousky

diplom mistrovstvi cr

 

Mgr. Dana Štefková

portret Dana

Sestra majitelky, administrace webové prezentace a eshopu. 

Přestože má svou práci mimo tento obor, a je v ní velmi úspěšná, pomáhá s Florescem. V roce 2011 iniciuje založení eshopu www.floresco.cz. Má lví podíl na jeho vzniku a vzhledu. Zabývá se administrativou, inovací stránek a jejich marketingem.

 

Věra Pleskačová

Věra Pleskačová

 

Věra Pleskačová, naše maminka - finance a účetnictví.

Zajišťuje chod firmy z účetní stránky, čehož si velmi vážíme:-). Vede účetnictví firmy, vystavuje pro vás faktury.

 

 

 

Jan Pleskač

Jan Pleskač

 

Bratr majitelky, pomáhá s hladkým chodem stránek.

Působí jako konzultant a technický poradce pro naší webovou prezentaci. Mimo svět Floresca pracuje jako IT administrátor.

 

 

 

Mirka Oborníková - naše dvorní fotografka, specialistka na produktovou fotografii.

 

Voxcafé - specialisté na web design, se kterými spolupracujeme již přes 10 let, a přesto s námi stále mají svatou trpělivost.