Přihlášení

Vyplňte uživatelské jméno a heslo, které vám bylo zasláno při registraci nebo první objednávce.

Zapoměli jste své heslo?

Pokud jste zapoměli své jméno nebo, můžete si o něj napsat. Vyplňte email a nové heslo vám bude automaticky zasláno.

Vyhledávání

Zadejte vyhledávaný výraz a klikněte na tlačítko Hledej.Smuteční květiny

Ačkoli smuteční vazba je na první pohled svázána nejvíce pravidly, i tato aranžmá se neustále vyvíjí a prostor pro originální a kvalitní vazbu a kombinace materiálů je velký. Jelikož doprovází zesnulého na jeho poslední cestě, patří smuteční aranžmá k luxusnějším typům vazby.

Fotogalerie - Kytice na rakev

Smuteční květinová aranžmá mohou být velmi rozmanitá, nejčastěji se jedná o smuteční kytice, smuteční věnce a vazby k položení na rakev. Vhodná volba se odvíjí od vztahu k zesnulé osobě. Kytici lze poslat v předstihu, anebo ji přinést rovnou na obřad a položit k rakvi, v závislosti na její velikosti a účelu. Barevné provedení je bez omezení, pouze v případě úmrtí mladého člověka se preferuje bílozelená kombinace.

Dekorace rakve či urny - fotogalerie

Smutecni venecU těchto vazeb se většinou jedná o vypichovaná aranžmá různých tvarů (kytice, kříž, kornout) nebo o girlandu, která lemuje celou rakev. Oblíbenou kyticí je vypichovaná kytice ve tvaru jehlanu, určená na postavení k rakvi či před katafalk. Dekorace rakve objednávají příbuzní pozůstalí a aražují se ještě před začátkem obřadu. Všechny vazby mohou být opatřeny stuhou se jmény pozůstalých. V případě přání lze přizdobit také urnu.

Smuteční věnce a srdce - fotogalerie

Kytice k položeníVěnec je pro každého květináře nejnáročnějším typem vazby a spadá mezi nejkrásnější aranžmá vůbec. V souladu s tím bývá obvykle darován členy rodiny, významnými osobnostmi, institucemi, firmami. Opatřuje se stuhou se jménem pozůstalého. Efektní a moderní je základ ze zelených listů. Oblíbenou obměnou věnce je vypichovaná vazba ve tvaru srdce. Doručují se ještě před obřadem kvůli nutnosti správného naaranžování.

Smuteční kytice k položení - fotogalerie

Slouží jako poslední rozloučení se zesnulým a mohou být vypichované nebo vázané. Způsob vazby se odvíjí od velikosti kytice. Pozůstalí je přináší s sebou rovnou na obřad a pokládají je před rakev, kytice by tedy měly být pohodlné do ruky. Smuteční kytice mívají sudý počet květů, proto se v ostatních případech používá lichý.

Smuteční srdceS výběrem vhodného a důstojného aranžmá k uctění památky zesnulé osoby Vám v našem květinářství rádi pomůžeme. Máte-li zájem, je možné si dopředu domluvit schůzku s profesionálním floristou (telefonní číslo viz kontakty). Zhotovíme Vám také zdarma stuhu s nápisem podle Vašeho přání.

Vzpomínkové dekorace - fotogalerie vazeb k položení na hrob

K uctění památky zesnulých slouží kdykoli během roku nejrůznější vazby určené k položení na hrob. Jedná se nejčastěji o různě velké věnečky, aranžmá ve tvaru kříže, kytice, přízdoby urny a podobně. Tato aranžmá mohou být trvanlivá či z řezaných květů. V období Vánoc jsou typické vánoční svícny určené na hrob.