Přihlášení

Vyplňte uživatelské jméno a heslo, které vám bylo zasláno při registraci nebo první objednávce.

Zapoměli jste své heslo?

Pokud jste zapoměli své jméno nebo, můžete si o něj napsat. Vyplňte email a nové heslo vám bude automaticky zasláno.

Vyhledávání

Zadejte vyhledávaný výraz a klikněte na tlačítko Hledej.Tipy na vánoční výzdobu

Vánoční lucerničky na čajovou svíčku - domácí výroba.

10.11.2012 Počet zobrazení: 18479  

Slavnostní vánoční výzdobu Vašeho domu či bytu tvoří mnoho drobností, z nichž si můžete mnohé sami vyrobit. Často k tomu stačí to, co máte doma, nebo levné drobné doplňky, které vhodně použijete. Náš tip - větší peníz investujte pouze do jediné dominanty, která na sebe strhne většinu pozornosti, a zbytek výzdoby si utvořte sami za pomoci drobných doplňků. Efekt bude skvělý a náklady nízké

Výbornou a snadno dostupnou dekorací Vašich oken je například řetěz z chvojových větviček, šišek a doma vystříhaných papírových vloček. Vypadá krásně za denního i nočního světla! Stejně si můžete ozdobit chvojí ve váze. Pokud si pořídíte bílý chvojový adventní věnec, vše Vám pak bude krásně ladit.

Dalším vtipným doplňkem zdarma můžou být malé lucerničky na svíčku vyrobené ze skleniček od kompotu a ozdobené drobnými vločkami.

Na venkovní terase se bude krásně vyjímat živý stromeček, který ozdobíte jakýmikoli doplňky v nápadnějších barvách (nejlépe červené, která vynikne, pokud stromeček zasněží). Jen se vyhněte sklu, které by mohlo v mraze popraskat. Je však třeba myslet na to, že i plastové ozdoby mohou dojít úhony,proto doporučujeme volit levnější ozdoby nebo materiály, kterým voda či mráz nevadí.

Při výzdobě interéru doporučujeme promyslet hned na začátku styl a barevnost, aby konečný výsledek působil stylově a nepřeplácaně. Nejrozumnější je nejdříve zvolit adventní svícen či věnec (nebo jinou dominantu) a tomu přizpůsobit ostatní doplňky. Pokud již máte doplňky z minulých let, pak se naopak snažte pořídit takovou dominantu, která k nim bude stylově ladit.

K doladění atmosféry využijte pokojové květiny, ke kterým dáme vhodnou přízdobu - šišky, mech, větvičky.

Skvělý prostor pro slavnostní dekoraci poskytuje schodiště se zábradlím, na které připevníte girlandu. Tu lze ozdobit jakýmikoli doplňky, které můžete opět doladit do požadované barvy.

I při výzdobě slavnostní tabule doporučujeme zvolit jednotný styl. Např. venkovský, stříbřitě bílý, tradiční červený, hřejivě oranžový apod. Doplňky, které se k němu nehodí, raději schovejte na další rok. Nápady na jednoduché ale působivé nápady najdete na našich fotografiích.